سوالات متداول

 

1)دوست دارم از ثامن مارکت خرید کنم، اما هنوز کاملاً به خرید اینترنتی اعتماد ندارم ؟

پاسخ: علاوه بر سابقه و تجربه ثامن مارکت، دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره به این کسب و کار رسمیت و اعتبار می‏‌بخشد. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‏‌شود و کسب و کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد. برای اطمینان بیشتر شما می‏‌توانید در صفحه اصلی وب سایت ثامن مارکت، با کلیک روی نماد از جعلی نبودن آن اطمینان پیدا کنید.
همچنین ثامن مارکت،به طور مستقیم وابسته به فروشگاه فیزیکی در شهرستان گرگان به آدرسی که در بخش ارتباط با ما است می باشد و دارای هویت معلوم و مشخص است.

همچنین می توانید با مراجعه به کانال تلگرام و صفحه اینستا گرام ،رسیدهای پستی مرسولات ارسالی ثامن مارکت را مشاهده نمایید.

2)برای انتخاب و خرید کالا خصوصا مارک پوشک بچه،در سایت نیاز به مشاوره دارم، راهی وجود دارد که در تصمیم‏ گیری به من کمک کند؟

پاسخ: برای این منظور شما می توانید،به طور مستقیم با مدیریت سایت ثامن مارکت که شماره آن در بخش تماس با ما آمده است،تماس گرفته و مشاوره خود را برای انتخاب هر چه بهتر انجام دهید.

3)آیا موجودی سایت به روز است و یا نیاز به استعلام از فروشگاه دارد؟

پاسخ: کالاهای دارای قیمت که در سایت ثامن مارکت با وضعیت “موجود” مشخص شده، در انبار ثامن مارکت موجود و یا قابل تامین هستند. بنابراین هنگام ثبت سفارش این کالاها نیازی به استعلام موجودی نیست و سفارش در سریع‏‌ترین زمان ممکن پردازش و تحویل خواهد شد. البته گاهی برای برخی از کالاها در صورت ثبت سفارش‏‌ها با تعداد بالا و همزمان، ممکن است موجودی آن کالا به اتمام برسد. در این موارد به سرعت اقدام به تکمیل موجودی کالا می‌شود ولی در صورت امکان پذیر نبودن، عرضه آن کالاها در سایت به صورت موقت متوقف می‌شود.

4)آیا امکان دارد سفارشی را ثبت و پراخت انجام شود،ولی موجودی نداشته باشد؟

در موارد خیلی نادر،احتمال دارد که سفارش ثبت شده،قابل تامین نباشد،که در این گونه  موارد،بلافاصله از طرف فروشگاه با شما تماس گرفته شده و با درخواست شماره حساب از شما،نسبت به عودت وجه پراختی اقدام خواهدشد.

5- چرا همچون برخی سایت های دیگر،برای یک مبلغ مشخصی خرید،مثلا 100 هزار تومان به بالا، ارسال رایگان ندارید؟

پاسخ: مشتری گرامی،آنچه که واضح است، هر ارسالی به هر نقطه ای از کشور،با هر روشی،دارای هزینه است.قاعدتاً،این هزینه را می بایست یا خریدار بدهد یا فروشنده یا ترکیبی از هردو.آنچه که حائز اهمیت است،این است که وقتی قرار باشد برای یک سقفی از سفارش به بالا،ارسال رایگان شود،فروشنده مجبور است برای اینکه هم متضرر نشود و هم اینکه از فروش محصول خودش،سودی حاصل نماید،قیمت واحد محصولش را افزایش دهد.لذاست که برای یک حجمی از خرید مثلا بالای 100 هزار تومان،طوری قیمت ها را تنظیم می کند که هزینه ارسال سفارش،از طریق افزایش قیمت محصول،تامین گردد.عیب این کار آنجاست که وقتی مشتری بخواهد تعداد بیشتری از یک محصول را خریداری کند،چون قیمت پایه آن به دلیلی که در بالا ذکر شد،بالاست،می بایست هزینه ی بیشتری برای تهیه کالای مد نظر خودش بپردازد.ما در ثامن مارکت درنظر داریم که کالاهای خود را با قیمتی بسیار مناسب عرضه کنیم تا مشتری،تجربه ی خوبی از خرید ازیک عمده فروشی داشته باشد.لذا قیمت پایه محصول خود را طوری تنظیم می کنیم ، که این حس به مشتری دست بدهد که در حال خرید از عمده فروشی است.حال با دریافت یک مبلغ ثابت اندک، به ازای هر میزان سفارش(که 8000 تومان است) مشتری در بخشی از هزینه های ارسال،مشارکت می کند که این در واقع به نفع مشتری خواهد بود،به این نحو که مشتری با خرید مجموعه ای از محصولات با تعداد و قیمت های متفاوت، این هزینه در مجموع خرید او تقسیم شده و درنهایت محصولاتی را که خریداری کرده،با قیمت پایه بسیار مناسبی خواهند بود.برای روشن تر شدن موضوع،در زیر یک مثالی می آوریم:

مثلا برای خرید پوشک کوکومی سایز 4 بسته 40 عددی،از سایتی که قیمت پایه آن 51000 تومان است،و به ازای خرید بالای 150 هزار تومان،ارسال رایگان انجام می دهد،مشتری مجبور است که حداقل 3 عدد پوشک خریداری کند.لذا باید مبلغ 3*51000 = 153000 تومان بپردازد.درست است که ارسالش رایگان شد،ولی هر عدد پوشک کوکومی سایز 4 بسته 40 عددی برای او،51000 تومان تمام شده است.ولی چنانچه از ثامن مارکت خرید را انجام دهد،قیمت پایه این پوشک،44500 است که با خرید 3 عدد،3*44500=133500 به علاوه 8000 تومان هزینه پست که نهایتا می شود 141500 که باید بپردازد.ولی در این حالت قیمت تمام شده برای مشتری حدود 47200 تومان در می آید.یعنی هر پوشک حدودا 3800 تومان ارزان تر.

همچنین ما مشتری داشتیم از شهر یزد که با خرید 32 بسته از این پوشک،تنها هزینه ارسال 8000 تومان را پرداخت کرد،و در واقع هر پوشک برای او تنها 250 تومان هزینه ارسال داشت و قیمت تمام شده هر عدد پوشک برای او،44750 تومان شد.

6) هزینه ارسال سفارش ها چقدر است؟

هزینه ثابت ارسال سفارش ها،به ازای هر میزان سفارش تا سقف 30 کیلوگرم تنها 8000 تومان برای سراسرایران به جز جزیره کیش است.برای جزیره کیش این هزینه ثابت به ازای هر میزان سفارش تا سقف 10 کیلوگرم تنها 18000 تومان است.

7)آیا امکان مرجوع کردن سفارش پس از دریافت آن وجود دارد؟

چنانچه کالای خریداری شده توسط شما مشتری گرامی،استفاده نشده و در وضعیت پلمپ اولیه قرار داشته باشد،می توانید آن را با هزینه پستی که خود شما تقبل خواهید کرد برای ما ارسال کنید.پس از رسیدن کالای مرجوعی به دست ما،نسبت به تسویه حساب با شما اقدام می شود.

 

بستن
مقایسه